Tribble, Bill Principal
James, Haley Assistant Principal
Jordan, Kenny Assistant Principal

Adams, Kathryn Inclusion Teacher
Adams, LuAnn Fourth
Bailey, Missy Fifth Grade
Bates, Alicia First Grade
Bates, Anita Fourth Grade
Bates, Beth English / Jr. Beta Club
Bates, Steve Science / P.E. / Girls Varsity & JV Basketball
Beasley, Lauren Inclusion Teacher
Brazeal, Michele Science
Cagle, Kriston Sixth Grade
Carter, Brenda Elementary Guidance Counselor
Chambless, Patrick Math
Clem, Regina Elementary P.E.
Compton, Kelly Second
Cornelison, Amy Inclusion Teacher
Cornelison, Laura 3rd Grade
Davis, Jeff PE/Drivers Ed.
Davis, Michelle ELL
English, Atina First Grade
Hamlin, April 4-8 Guidance Counselor
Hammock, Pam Instructional Coach
Hardiman, Tessa Third Grade
Hargrove, Donna Instructional Technology Facilitator
Hobbs, Amanda
Hobbs, Marcus Fourth Grade
Hobbs, Mary Jane Math / Varsity Volleyball / Softball
Holt, Candi Fifth Grade
Holt, Sean Social Studies / Baseball
Holt, Tamara Sixth
Horton, Somer Family and Consumer Science
Ivey, Cecilia Inclusion Teacher
Johnston, Breanna Art
Keller, Maggie English / Yearbook
Lewis, Mary Beth English
Maples, Ben
McChristian, Mark Fine Arts/Band Director
McCollum, Barbara First
McConnell, Monica Gifted
McDaniel, Gretta Science
McKinney, Cassandra History
McLaughlin, Whitney Language Arts
McMunn, Tina Library Media Specialist
Moll, Michelle Gifted
Nash, Marcy Kindergarten
Pankey, Katherine Mathematics
Patterson, Mary Second Grade
Pounders, Dustin History / Health
Pugh, Barry Elementary P.E./Track Coach
Roop, Donna ACCESS/IVC Facilitator
Routh, Kelley Inclusion Teacher
Schmidt, Linda Math/ Sr. Beta/ Sr. Scholars' Bowl/ Mu Alph Theta
Schrimsher, Joanna Library Media Specialist
Shores, Kimberly First Grade
Smith, Eric
Spry, Rhonda Second
Standridge, Zachary 6th Grade Math
Sutton, Greg Sixth Grade
Taylor, Rebecca ELL
Terry, Calandra Speech
Thackerson, Danae Spanish Teacher
Turner, Sara Third Grade
Vincent, Penny 6th Grade
Vining, Lori Kindergarten
Wade, Rebecca Fifth Grade
Wales, Duane Science
Walker, Katie Third Grade
Warner, Doug High School Guidance Counselor
Wilson, Amanda Inclusion Teacher
Witt, Ginger Pre-K
Wright, Rachael

Black, Dennis Varsity Boys Basketball Coach
Boone, Kim ISS/Attendance Aide
Brewer, Ruth Transportation
Brown, Karen Custodian
Buzonowski, Cindy Paraprofessional
Curnutt, Tara Special Education Inclusion Assistant
Davis, Joe Custodian
Davis, Pennie Pre-K
Davis, Rebecca CNP Manager
Dawson, Crystal Transportation
Dison, David Custodian
Evans, Donna CNP
Hogan, Barry Custodian
Holt, Charlotte Transportation/Bus 93-04
Locke, Amy Registrar / Counselor Clerk
McLemore, Ann CNP
Miller, Gina Office Secretary
Palmer, Judy Technical Specialist
Pendergrass, Jason Resource Officer
Pressnell, Tammy Transportation/Bus 29-05
Pugh, Dana Transportation
Schrimsher, Anna Sports Editor
Sharp, Dee School Nurse
Smith, Vickie Transportation/Bus 98-08
Smith, Wendy CNP
Spencer, Phyllis CNP
Stovall, Kelly Transportation
Taylor, Ellen CNP
Turner, Rebecca Special Education Inclusion Assistant
Watkins, Lisa Paraprofessional
Woodfin, Mitzi Special Education Inclusion Assistant